Untitled Document
همه چیز درباره برنج در ایران: تاریخ ، کشت و غذاهای برنجی
همه چیز درباره برنج در ایران: تاریخ ، کشت و غذاهای برنجی

همه چیز درباره برنج در ایران: تاریخ ، کشت و غذاهای برنجی

با شروع فصل بهار فرآیند کاشت و زراعت برنج در قسمت های ساحلی استان های گیلان و مازندران شروع می شود. برنج نقش مهمی در تهیه غذای ایرانی ها بازی می کند و جز اصلی بیشتر غذاها می باشد. معمولا وقتی به یک رستوران ایرانی مراجعه می کنید به سختی قادر خواهید بود که غذایی پیدا کنید که شامل برنج نباشد. اگر چه در گذشته در شمال ایران برنج و سایر نقاط نان جز اصلی وعده غذایی مردم بوده است ولی اکنون غذاهایی برنجی در سراسر کشور به صورت گسترده طبخ و استفاده می گردند.

تنوع انواع برنج و روش های پخت آن نیز چشم گیر است. مغازه هایی وجود داردند که هیچ چیز به غیر از برنج نمی فروشند و بیشتر در شمال کشور این مغازه ها وجود دارند. علاوه بر نوع برنج عوامل دیگری در کیفیت آن تاثیر دارد مثل سن برنج طبق نظر بیشتر ایرانی ها اگر برنج حداقل به مدت یک سال باقی بماند و مصرف شود از کیفیت پخت بهتری برخوردار می شود. ایرانی ها حتی روش پخت متفاوتی برای برنج دارند که به طور کامل با ملل دیگر برنج طبخ می کنند متفاوت است. در این متن تلاش داریم شما را با این جز اصلی تشکیل دهنده رژیم غذایی ایرانی ها آشنا کنیم.

\"\"

زرشک پلو

تاریخچه برنج در ایران

اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی معرفی برنج در سواحل شمالی دریای خزر و و غذای ایرانی ها وجود ندارد اما می دانیم که تا قبل از دوران اسلامی زیاد گسترش نداشت. یکی از شواهد بر این قضیه می تواند عدم وجود نامی از برنج در اوستا یاشد. کشاورزی برنج از جنوب شرقی آسیا و هند وارد ایران شد. در ابتد جز ویژه دربار سلطنتی صفوی بود و تقریبا در انتهای قرن 16 جز اصلی آشپزی ایرانی ها شد. قبل از آن در قرن های 7 تا 13 برنج در آذربایجان و فارس و خوزستان و البته شمال ایران سواحل دریای خزر کشت می شده است که هم اکنون نیز جز مناطق اصلی تولید برنج می باشند.

شالیزارهای برنج ایران

همانطوری که در بالا اشاره شد برنج بیشتر در شمال ایران تولید می شود جایی که زمین ها بیشر در کنار دریای خزر قرار دارند. با توجه به این که 52 درصد زمین های کشاورزی در گیلان مربوط به شالیزارهای برنج است این استان از مهمترین مناطق در تولید برنج می باشد. این عدد در مازندران 16 درصد و و در فارس 3 درصد می باشد و در باقی کشور کمتر از یک درصد می بادش.

\"\"

شالیزار برنج در گیلان

کار برنج در استان های شمالی مازندران و گیلان از اواخر اسفند ماه با شخم زدن زمین ها و آماده کردن خزانه های برنج شروع می شود. در مازندران و گیلان زنان نیز دوشا دوش مردان به در زمین های کشاورزی مشغول به کار می شوند. مردان به آماده کردن زمین و خزانه های برنج مشغول می شوند و زنان در امر نشا در زمین های کشاورزی به مردان خود کمک می کنند. در زمینه نشا معمولا زنان کارآمد تر از مردان می باشند.

\"\"

\"\"

\"\"

طبخ برنج به سبک ایرانی ها

انواع مختلفی از برنج در ایران وجود دارد مثل گِرده و دم سیاه و دودی و طارم و فجر و شیرودی. روش های طبخ برنج نیز با توجه و نوع غذا و مکانی که قرار آن سرو شود متفاوت است. در ایران به طور کلی می توان سه دسته بندی برای روش های طبخ برنج مشخص کرد. پلو و چلو(زمانی که برنج در آب نمک خیس داده می شود و سپس جوشانده می شود. چلو برنج خالی می باشد که به همراه غذاهایی مثل کباب و خورشت سرو می شود در حالی که پلو ترکیب برنج با چیزهایی دیگر می باشد) کته ( معمولا در ظرف های رویی قدیمی برنج با آب پخته می شود تا زمانی که آب آن کاملا تمام شود) و دمی (طبخ آن شبیه به کته می باشد با این تفاوت که در آن از دانه های لوبیا و غلات استفاده می شود.)

\"\"

ته چین معروف ترین غذای ایرانی که با برنج درست می شود

ایرانی های معمولا درب قابلمه برنج را در زمان طبخ با پارچه دمکنی می پوشانند تا مانع از خروخ بخار در هنگام طبخ شوند.

\"\"

نکته یا قسمتی دیگری که روش پخت ایرانی ها را در دنیا منحصر به فرد می کند ته دیگ است. که تهیه ته دیگ نیز روش های متفاوتی دارد بعضی های با ترکیب ماست و تخم مرغ و یا سیب زمینی و یا نان و غیره آن را درست می کنند

\"\"

غذاهای برنجی ایرانی

بیشتر غذای ایرانی ها از برنج تشکیل شده است چه به عنوان جز اصلی و یا در کنار غذاهای دیگر مثل کباب و خورشت. یکی از معروف ترین آن های باقالی پلو می باشد که ترکیبی از برنج و باقالی می باشد که معمولا به همراه ماهیچه گوسفند و یا مرغ سرو می شود. سبزی پلو زرشک پلو ته چین و لوبیا پلو عدس پلو

\"\"

لوبیا پلو

 

\"\"

باقالی پلو

یکی دیگر ازاین نوع غذاها که معمولا سبزیجات را با برنج پر می کنند دلمه می باشد که غذای معمول ایرانی می باشد و برنج در آن به عنوان جز اصلی استفاده می شود. سبزیجاتی که معمولا درون آن ها را با برنج پر می کنند شامل بادمجان و گوجه فرنگی و کاهو برگ انگور می باشد.

\"\"

دلمه با برگ انگور

جدید ترین مطالب
ارتباط با ما

موبایل : 09368577412
ایمیل: info@denooch.ir
درباره ما

فعالیت اصلی تیم ما تولید محصولات کشاورزی با استفاده از کود های بیولوژیک و مبارزه بیولوژیکی با آفات میباشد. در این بین میتوان به عرضه مستقیم برنج از مزرعه به خانه برای اطمینان ازقاطی نشدن برنج اصل و با کیفیت مازندران با بقیه ارقام برنج نام برد که برای رفاه حال مشتریان شرایط ویژه ای در ارسال در نظر گرفته ایم

کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم دِنوچ است . و هرگونه کپی رایت پیگرد قانونی دارد.