Untitled Document
چطور انواع برنج را تشخیص دهیم؟
چطور انواع برنج را تشخیص دهیم؟

تشخیص ارقام برنج،کار بسیار سختی است. زیرا شکل دانه‌های برخی از ارقام، بسیار شبیه به یکدیگر می‌باشد. حتی کارشناسان خبره نیز در این مورد اشتباه می‌کنند. مرسوم است خریداران برنج را کف دستشان میریزند و با دمیدن به برنج آن را بو می‌کشند، این شیوه تنها در صورتی کاربرد دارد که فرد تجربه زیادی داشته باشد و بتواند با دیدن دانه‌ها نوع آن را تشخیص دهد. از طرفی تاجران سودجو نیز از این مورد سوء استفاده کرده و ارقام معطر را آسیاب می‌کنند و گرد آن را بر روی دانه‌های بی‌کیفیت می‌ریزند تا خریداران را فریب دهند.

تاجران سودجو معمولا  برنج‌های پاکستانی را با برنج‌های داخلی ترکیب کرده و به عنوان برنج هاشمی می‌فروشند، در این بین آنهایی که کمی با انصاف‌ترند برنج ارزان ایرانی را با هاشمی ترکیب کرده و به عنوان برنج هاشمی می‌فروشند. به عنوان مثال، دانه‌های برنج شیرودی شباهت بسیار زیادی به طارم هاشمی دارند، که همین مورد باعث سوء استفاده برخی از تاجران سودجو شده، که برنج شیرودی را بجای هاشمی می‌فروشند. تشخیص این مورد برای افراد خبره نیز دشوار می‌باشد. به همین دلیل اکیدا توصیه می‌شود که برنج را مستقیما از کشاورزان تهیه کنید.

با ثبت سفارش در سایت denooch.ir ، برنج شالیزارهای دنوچ را بصورت مستقیم از کشاورز و بصورت صد در صد خالص تهیه بفرمائید.

جدید ترین مطالب
ارتباط با ما

موبایل : 09368577412
ایمیل: info@denooch.ir
درباره ما

فعالیت اصلی تیم ما تولید محصولات کشاورزی با استفاده از کود های بیولوژیک و مبارزه بیولوژیکی با آفات میباشد. در این بین میتوان به عرضه مستقیم برنج از مزرعه به خانه برای اطمینان ازقاطی نشدن برنج اصل و با کیفیت مازندران با بقیه ارقام برنج نام برد که برای رفاه حال مشتریان شرایط ویژه ای در ارسال در نظر گرفته ایم

کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم دِنوچ است . و هرگونه کپی رایت پیگرد قانونی دارد.