Untitled Document
زنبور تریکوگراما قاتل کرم ساقه خوار برنج
زنبور تریکوگراما قاتل کرم ساقه خوار برنج

زنبور تریکوگراما قاتل طبیعی کرم ساقه خوار برنج هست و در مزارع برنج بمنظور مبارزه بیولوژیک با این آفت مورد استفاده قرار میگیرد، مزارعی که از این روش استقاده میکنند علاوه بر اینکه محصول سالمتری تولید میکنند با کاهش استفاده از سموم شیمیایی نقش بسزایی در حفظ محیط زیست بازی میکنند.

زنبور تریکوگراما زنبور پارازیت کوچکی است، که به منظور یافتن میزبان (در اینجا آفت) در مزرعه پرواز میکند، در حقیقت این زنبورها با ایجاد سوراخ در تخم آفتها، تخم خود را درون تخم آفتها قرار میدهند و لارو زنبور از محتویات تخم آفت تغذیه میکند و تبدیل به شفیره میشود و زنبور کامل از تخم خارج میشود. در نتیجه تخمی که باید تبدیل به آفت میشد، حال تبدیل به زنبور شده است!!! زنبور ماده خارج شده از تخم بلافاصله جفتگیری میکند و به دنبال تخم آفت در مزرعه میگردد. این چرخه تا نابودی آفات ادامه پیدا میکند.

جدید ترین مطالب
ارتباط با ما

موبایل : 09368577412
ایمیل: info@denooch.ir
درباره ما

فعالیت اصلی تیم ما تولید محصولات کشاورزی با استفاده از کود های بیولوژیک و مبارزه بیولوژیکی با آفات میباشد. در این بین میتوان به عرضه مستقیم برنج از مزرعه به خانه برای اطمینان ازقاطی نشدن برنج اصل و با کیفیت مازندران با بقیه ارقام برنج نام برد که برای رفاه حال مشتریان شرایط ویژه ای در ارسال در نظر گرفته ایم

کلیه حقوق این سایت متعلق به تیم دِنوچ است . و هرگونه کپی رایت پیگرد قانونی دارد.